Przekop Mierzei Wiślanej

Aktualności

20. lutego 2019
Dziś o godzinie 9:00 została zakończona wycinka drzew na terenie inwestycji pod Przekop Mierzei Wiślanej. W ciągu zaledwie 4 dni wycięto 10 tysięcy drzew na obszarze 25 hektarów. Na terenie inwestycji pracowały 3 harvestery obsługiwane przez 10 pracowników. W związku z zakończeniem wycinki inwestor - Urząd Morski w Gdyni zaprosił dziś na teren Przekopu przedstawicieli mediów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
17. lutego 2019
Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji z postępującej wycinki drzew pod Przekop Mierzei Wiślanej. Pas przeznaczony do wyrębu ma szerokość około 800 metrów i długość 1,5 kilometra.
15. lutego 2019
Na terenie przyszłej inwestycji Przekopu Mierzei Wiślanej na terenie gminy Sztutowo rozpoczęła się dziś rano wycinka drzew. Akcja prowadzona jest na szeroką skalę, przy wycince pracuje kilkadziesiąt osób, które obsługują ciężki sprzęt oraz piły mechaniczne. Teren zabezpieczają policjanci oraz służby ochroniarskie. Są utrudnienia w ruchu na ok. 1-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej między Kątami Rybackimi, a Krynicą Morską.
8. stycznia 2019
Urząd Morski w Gdyni 31 grudnia 2018 roku opublikował ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - Część I" zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.
27. grudnia 2018
Trwają prace przygotowawcze przy Przekopie Mierzei Wiślanej w gminie Sztutowo. Obecnie ogradzany jest teren przyszłej inwestycji oraz trwają prace geologiczne. Wkrótce teren zostanie sprawdzony przez wyspecjalizowaną firmę saperską, której zadaniem będzie zlokalizowanie wszelkich potencjalnie niebezpiecznych elementów.

(Strona 11 z 14)