Przekop Mierzei Wiślanej

Aktualności

17. marca 2019
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało nową wizualizację Przekopu Mierzei Wiślanej, która uwzględnia niedawno zakończoną wycinkę drzew na terenie inwestycji. Obejrzyj wizualizację w rozwinięciu.
24. lutego 2019
Teren pod Przekop Mierzei Wiślanej - zdjęcia z lotu ptaka Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która pokazuje aktualną sytuację na terenie przyszłego Przekopu Mierzei Wiślanej. Obecnie trwają prace porządkujące teren, polegające na uprzątnięcia drewna oraz gałęzi.
20. lutego 2019
15 lutego 2019 roku Urząd Morski w Gdyni - inwestor wskazany ustawą z dnia 24 lutego 2017 r. o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - otrzymał od Wojewody Pomorskiego zezwolenie na realizację inwestycji w zakresie infrastruktury dostępowej pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską". Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
20. lutego 2019
Dziś o godzinie 9:00 została zakończona wycinka drzew na terenie inwestycji pod Przekop Mierzei Wiślanej. W ciągu zaledwie 4 dni wycięto 10 tysięcy drzew na obszarze 25 hektarów. Na terenie inwestycji pracowały 3 harvestery obsługiwane przez 10 pracowników. W związku z zakończeniem wycinki inwestor - Urząd Morski w Gdyni zaprosił dziś na teren Przekopu przedstawicieli mediów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
17. lutego 2019
Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji z postępującej wycinki drzew pod Przekop Mierzei Wiślanej. Pas przeznaczony do wyrębu ma szerokość około 800 metrów i długość 1,5 kilometra.

(Strona 4 z 7)