Przekop Mierzei Wiślanej

Aktualności

17. stycznia 2022
17. stycznia przez Pomorze przetoczyła się wichura, która w porywach osiągała prędkość wiatru do 110 km/h oraz spowodowała sztorm do 10 stopni w skali Beaforta. Zapraszamy do obejrzenia filmów i zdjęć ze sztormu na Przekopie Mierzei Wiślanej w dniu 17. stycznia 2022.
11. stycznia 2022
Zapraszamy do obejrzenia kolejnej naszej galerii zdjęć z budowy Przekopu Mierzei Wiślanej z dnia 09.01.2022. To pierwsza galeria w nowym 2022 roku. Zapraszamy do odwiedzania i udostępniania naszej strony. Tylko u nas znajdziecie regularne fotorelacje z budowy Przekopu Mierzei Wiślanej.
10. stycznia 2022
Powstały dwa unikatowe w skali kraju mosty obrotowe. Na Falochronie Wschodnim i Zachodnim, gdzie po raz drugi na świecie wykorzystuje się betonowe bloki „x-block plus”, zakończono pogrążanie ścianek szczelnych. W śluzie, która stanowi serce inwestycji, zrealizowano większość prac żelbetowych i zamontowano dwie bramy. Tak zamknął się rok 2021 na budowie Przekopu Mierzei Wiślanej. Prowadzone były także prace m.in. przy budowie sztucznej wyspy, kanału żeglugowego czy budynku Kapitanatu Nowy Świat. W prace te zaangażowanych było ponad 2,8 tys. osób.
5. grudnia 2021
Trwają rozruchy urządzeń i instalacji obiektów kubaturowych na budowie Przekopu Mierzei Wiślanej. Jednym z najważniejszych z nich jest Kapitanat Portu Nowy Świat. To tu znajduje się serce całej przeprawy, czyli nadrzędny system sterowania ruchem statków.
2. listopada 2021
Zapraszamy do obejrzenia kolejnej naszej galerii zdjęć z budowy Przekopu Mierzei Wiślanej z dnia 31.10.2021. Zapraszamy do odwiedzania i udostępniania naszej strony. Tylko u nas znajdziecie regularne fotorelacje z budowy Przekopu Mierzei Wiślanej.

(Strona 4 z 17)