Przekop Mierzei Wiślanej
26. listopada 2016

Jakub Farinade przedstawił Ministrowi koncepcję zagospodarowania przekopu Mierzei

W piątek 25 listopada 2016 z inicjatywy Wójta Gminy Sztutowo Jakuba Farinade w Hotelu Tristan w Kątach Rybackich odbyło się spotkanie Ministra Marka Gróbarczyka, wojewodów pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, posłów i innych zaproszonych gości z radnymi oraz sołtysami z gminy Sztutowo. Podczas spotkania Wójt Jakub Farinade przedstawił prezentację, w której omówił wstępne założenia co do zagospodarowania terenów przyległych do planowanego kanału żeglugowego w Skowronkach lub Nowym Świecie (oficjalnie lokalizacja nie jest wybrana) z punktu widzenia interesów gminy Sztutowo.

W spotkaniu udział wzięli m.in.:

Marek Gróbarczyk - minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej
Dariusz Drelich - wojewoda pomorski
Artur Chojecki - wojewoda warmińsko-mazurski
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - posłanka
Leonard Krasulski - poseł
Janusz Śniadek - poseł
Witold Wróblewski - prezydent Elbląga

Zaproszeni goście z uwagą wysłuchali prezentacji Wójta Gminy Sztutowo i zgodnie uznali, że była ona bardzo konstruktywna i ma szansę na realizację. Poseł Leonard Krasulki z Elbląga zwrócił uwagę na bardzo ważny element prezentacji - czyli konieczność budowy drogi Groszkowo - Chełmek - Marzęcino, która znacznie skróciła by dojazd z Elbląga do gminy Sztutowo i Krynicy Morskiej.

Warto dodać, że przed spotkaniem w Kątach Rybackich odbyło się otwarte spotkanie w Krynicy Morskiej, gdzie tamtejsi mieszkańcy wysuwali absurdalne żądania wobec ministra m.in. przekazanie gruntów Krynicy Morskiej aż do granicy planowanego przekopu czy żądanie przekazanie wydobytego bursztynu.

Minister Gróbarczyk podkreślił, że na tle Krynicy Morskiej, był bardzo pozytywnie zaskoczony prezentacją Wójta Gminy Sztutowo. Nie było to ostatnie tego typu spotkanie, niewykluczone że odbędzie się również wkróce otwarte spotkanie z mieszkańcami Gminy Sztutowo.

Dodaj komentarz: