Przekop Mierzei Wiślanej
17. kwietnia 2023

Sprawdzone pomysły na majówkowy wyjazd

Czas leci naprawdę bardzo szybko. Dopiero co mieliśmy siarczysty mróz i planowaliśmy wyjazd w góry na narty, a teraz mamy już za sobą Wielkanoc i zaczynamy planować zbliżającymi się wielkimi krokami majówkę. Pewnie większość osób ma już plany, ale są wśród nas także osoby, które zostawiają wszystko na ostatnią chwilę. Jakie kierunki wyjazdowe możemy polecić z całego serca? Gdzie spędzić najlepiej majówkę? Sprawdźmy to.

Nie tylko na grillu

W Polsce się utarło, że skoro mamy majówkę, to koniecznie musimy ją spędzić w ogrodzie grillując ze znajomymi, czy też rodziną. Musimy przyznać, że za kiełbaską z grilla i bułeczką każdy przepada, ale nie jest to szczyt naszych marzeń. Najchętniej długi i piękny weekend spędzilibyśmy w bardziej ambitnym miejscu. Nie sposób się z tym nie zgodzić.

Czy jest szansa pomimo późnego terminu na zorganizowanie godnego wyjazdu? Jak najbardziej tak. Wystarczy, że zastanowimy się w pierwszej kolejności nad tym, gdzie chcemy spędzić ten czas. Z jednej strony może to być wyjazd na terenie naszego kraju (w końcu jest cudowny), czy też możemy pokusić się o wycieczkę nieco dalszą. Na pewno sporo zależy tutaj od naszych preferencji, ale także od budżetu, którym dysponujemy.

Zacznijmy od pobytu w Polsce.

Góry lub morze

Chcąc spędzić długi weekend w Polsce, to najczęściej nasze typy to miejscowości nadmorskie, czy też górskie. Skoro góry, to pewnie Zakopane lub Karpacz, a nad morzem rządzi Trójmiasto. Musimy przyznać, że wymienione powyżej miejscowości są nieco oklepane. Chętnie byśmy spędzili czas w miejscu, w którym nie ma tłumów, a na dodatek można pooddychać świeżym powietrzem. Polecamy miejscowości, które nie są jeszcze na tyle znane, że przyciągają do siebie tak wielką rzeszę oddanych turystów.

Osoby, które uwielbiają góry, powinny poszukać miejscowości bezpośrednio przy wejściach na mało oblegane szlaki. Tłumy pójdą na Śnieżkę, czy też na Morskie Oko, ale na Nosal, czy też Karpatkę już zdecydowanie mniej osób.

Gdy mamy ochotę tylko wypocząć i spędzić czas miło w basenie, czy też SPA, to możemy poszukać hotelu z prawdziwego zdarzenia, który zaplecze wellness ma na naprawdę wysokim poziomie. Takich hoteli w naszym kraju nie brakuje.

Majówka poza granicami Polski

Kochamy całą pewnością swój kraj. Gdziekolwiek się nie ruszymy jest pięknie. Co więcej, dużo miejsc jeszcze nie odwiedziliśmy. Jednak za granicę również nas ciągnie. W tym roku najpopularniejszymi kierunkami na majówkę są:

  • Włochy,
  • Hiszpania,
  • Malta,
  • Grecja.

W każdym z tych krajów możemy sobie zorganizować wycieczkę objazdową, czy też nastawiać się na jedną miejscowość i skusić się na kąpiele morskie, które o tej porze roku są już jak najbardziej możliwe i przyjemne.

Sporo ciekawych propozycji majówkowych kierunków znajdziemy tutaj https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/gdzie-na-majowke/556.html.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

O czymś niesamowicie ważnym chcemy wspomnieć na sam koniec. Obojętnie gdzie się wybieramy na wyjazd majówkowy, to nie możemy zapomnieć o najważniejszym. Musimy wykupić stosowną polisę turystyczną. Dzięki niej jesteśmy zabezpieczeni i w razie jakiejś choroby, czy też wypadku zostanie nam udzielona pomoc medyczna całkowicie darmowa. Jest to odpowiedzialna opcja.

Osoby, które wyjeżdżają bez ważnej polisy są nieodpowiedzialne i zwykle nie myślą o tym, co się może zdarzyć. Niejednokrotnie kończy się to tragedią. Tak naprawdę ubezpieczenie turystyczne nie jest wcale takie drogie, a może nas uchronić od najgorszego. Po co mamy płacić za coś setki euro, skoro wystarczy wykupić polisę za jedyne kilkadziesiąt złotych. Żal byłoby z takiej opcji nie skorzystać. Warto także zaznaczyć, że nie trzeba nigdzie specjalnie jeździć, aby wykupić ubezpieczenie.

Wystarczy siąść na moment do komputera i każdy bez żadnego problemu znajdzie dla siebie ubezpieczenie. Nie jest to w żadnym wypadku skomplikowane. Oczywiście warto zrobić to ze stosownym wyprzedzeniem, a nie na ostatnią chwilę, gdy towarzyszą nam już nerwy.

0.0021522