Przekop Mierzei Wiślanej
27. października 2019

Teren pod budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną przekazany wykonawcy

18. października 2019 Urząd Morski w Gdyni oficjalnie przekazał teren pod budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Jednocześnie rozpoczęło prace nad przygotowaniem harmonogramu prac budowlanych. Już w ciągu najbliższych kilku dni teren budowy zostanie zabezpieczony, ciągłość komunikacji ma zostać zachowana.

Za pierwszy etap budowy łączącego Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim odpowiedzialne jest konsorcjum firm N.V. Besix SA, NDI S.A. oraz NDI Sp.z o.o. Na początku będzie tworzony układ drogowo-mostowy, którego celem jest usprawnienie ruchu na Mierzei Wiślanej. Czas realizacji inwestycji przez konsorcjum ma wynieść 32 miesiące. Na kolejnych etapach  powstać ma m.in. tor wodny na Zalewie Wiślanym.


Zalew Wiślany stanowi nie tylko granice Polski, ale również Unii Europejskiej oraz NATO, dlatego jego budowa ma także znaczenie strategiczne. Umowa pomiędzy rządem a podmiotami odpowiedzialnymi za prace budowlane została podpisana na początku października w Elblągu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z niedzieli 20. października.

Galeria zdjęć: Teren Przekopu Mierzei tuż przed rozpoczęciem budowy

Zdjęcie 0/7Zdjęcie 1/7Zdjęcie 2/7Zdjęcie 3/7Zdjęcie 4/7Zdjęcie 5/7Zdjęcie 6/7Zdjęcie 7/7

Komentarze:

Myślę że te przygotowania i kwestie formalne trwają zbyt długo , jaka jest konkretna data rzeczywistych fizycznych prac?

Ryszard / 13.11.2019, 12:42
Popieram, kopmy, kopmy!! żeby 2022 się udał. Przepłynąć na Zalew bez zielska na Szkaprawie to będzie piękne

Bartek / 30.11.2019, 08:01
WIELKI CZAS PRACE JUŻ ZACZĄĆ

MARIAN / 10.12.2019, 19:35
Zdaje się, że robi się wszystko, aby nie dokończyć budowy przekopu w terminie... Szkoda, to wielka szansa dla Polski. Gryzipiórki z UE na usługach Moskwy zrobią wszystko, by nie dopuścić do zakończenia inwestycji. Dlatego trzeba jak najszybciej budować, a nie czekać nie wiadomo na co. Zima w tym roku była niezwykle łaskawa. Czy zostało to wykorzystane? Obawiam się, że nie, stan zaawansowania prac świadczy o tym bardzo dobitnie. PROSZĘ BRAĆ SIĘ ZA ROBOTĘ! CZEKAMY

Zaniepokojony / 30.03.2020, 15:16

Dodaj komentarz: