Przekop Mierzei Wiślanej
25. kwietnia 2021

Umowa na drugi etap Przekopu Mierzei Wiślanej podpisana KWIECIEŃ 2021

20 kwietnia 2021 w Elblągu podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - część II". Ten etap kosztować będzie ponad 574 mln zł. Umowa obejmuje m.in. przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg

Umowa na drugi etap Przekopu Mierzei Wiślanej podpisana KWIECIEŃ 2021 - ZDJĘCIA

Jak podkreślał Minister Adamczyk budowa przekroczyła już półmetek. - Wchodzimy w drugi etap tej inwestycji. Podpisujemy umowę  na prace, dzięki którym dostęp do Elblaga będzie zdecydowanie łatwiejszym. To budowa mostu obrotowego, to pogłębienie rzeki. Wszystko to, co będzie potrzebne - mówił Andrzej Adamczyk.


Podpisana umowa obejmuje przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg w zakresie obudowy brzegów, które docelowo przejmą funkcje przeciwpowodziowe wałów ziemnych, budowę przystani niskich, ułatwiających dostep do rzeki oraz budowę mostu obrotowego nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo wraz ze zmianami układu drogowego.

Realizacja drugiego etapu to koszt ponad 574 mln zł. - Podpisanie umowy na drugą część inwestycji to następny krok milowy w realizacji programu budowy nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Dla Urzędu Morskiego w Gdyni jest to szczególnie radosna chwila, kiedy możemy inaugurować kolejną budowę infrastruktury zapewniającej dostęp do polskich portów - w tym przypadku do portu w Elblągu - podkreślił Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

Firma Budimex, która wygrała przetarg ma 24 miesiące na realizację tego zadania.

Umowa na drugi etap Przekopu Mierzei Wiślanej podpisana KWIECIEŃ 2021 - ZDJĘCIA

Komentarze:

Cos malo komentarzy, wszyscy przezucili sie na transmisje w You tube, tam na biezaco filmiki z budowy , codziennie.

Kibic inwestycji / 27.04.2021, 18:12

Dodaj komentarz: